Mod Unity Big Brother: Translation for this game and How-to

5.00 star(s) 1 Vote

SecondaireDeOp

New Member
Aug 14, 2018
6
3
Hello.
I wish I could play in French but I understood that there was no translation for the 0.13?
In this case can you give me a link to download the 0.12?
Thank you and good day.
 

breberka

New Member
Jul 12, 2017
8
6
Ahoj, teď jsem si všiml, že to taky někdo překládá. Tenhle web jsem objevil teprve 2-3 dny zpátky. Ale na překladu dělám už od verze 06. A dokončil jsem to někdy začátkem léta.
Nevadí :)...dělal jsem to to zábavu a abych se pocvičil, takže to neberu jako ztracený čas :). Taky moc děkuji za upload
 

ktb

New Member
Aug 25, 2018
2
0
Hello,
in the DATA folder the files 0001.dat and 0002.dat do not exist, I put them there but the game does not translate, what do I do wrong?
 

MotH_like25

Member
Aug 18, 2018
213
158
Cześć.
Ściągnąłem wszystko zgodnie z podpowiedziami i wskazówkami, a także zastosowałem dla nich sposób na przetłumaczenie gry Big Brother na język polski. Ale kiedy wszystko próbuje zrobić to krok po kroku i wreszcie zobaczyć efekt, jeśli intro zmieniło się z wersji angielskiej na polską, zwykle po wczytaniu gry mam tylko zdjęcie domu i godziny o godzinie 12 nawet bez (wstęp), to tak jak te dwa pliki 001. daty i daty 002 nawet nie widziały, a nawet w tych 2 językach, co jest w grze jako rosyjski i angielski, nie było 3 jako polskie, nawet jeśli te pliki są, i w tych plikach również język polski.
I jeszcze jedno, jeśli już piszesz, to czy najnowsza wersja, która jest 0.13, również pojawi się ponownie w wersji polskiej, (ponieważ staram się również przetłumaczyć angielską grę słowną, ale to naprawdę czasochłonne, jeśli robisz to sam. ) I wreszcie pisząc, chciałbym zapytać, czy ktokolwiek z was lub ktoś z danych tutaj, spróbuj w następnych wersjach gry spróbuj przetłumaczyć grę, tak jak to jest w grze (Man of the House), gdzie jedna osoba zawsze tłumaczy do 95% co najmniej każdej nowej części, gdy wychodzi. Byłoby miło, gdyby mogło to dotyczyć także w późniejszych wersjach, oprócz rosyjskiego i angielskiego, także innych języków. (PS Bo naprawdę podobała mi się gra, ale ciągle próbując ją i walcząc z tłumaczeniem na mój polski język, ciężko jest grać z angielskim. ) Myślę, że moje tłumaczenie z polskiego na angielski będzie zrozumiałe. Pozdrowienia.
 

LordVader

Newbie
Nov 21, 2017
35
11
Cześć.
Ściągnąłem wszystko zgodnie z podpowiedziami i wskazówkami, a także zastosowałem dla nich sposób na przetłumaczenie gry Big Brother na język polski. Ale kiedy wszystko próbuje zrobić to krok po kroku i wreszcie zobaczyć efekt, jeśli intro zmieniło się z wersji angielskiej na polską, zwykle po wczytaniu gry mam tylko zdjęcie domu i godziny o godzinie 12 nawet bez (wstęp), to tak jak te dwa pliki 001. daty i daty 002 nawet nie widziały, a nawet w tych 2 językach, co jest w grze jako rosyjski i angielski, nie było 3 jako polskie, nawet jeśli te pliki są, i w tych plikach również język polski.
I jeszcze jedno, jeśli już piszesz, to czy najnowsza wersja, która jest 0.13, również pojawi się ponownie w wersji polskiej, (ponieważ staram się również przetłumaczyć angielską grę słowną, ale to naprawdę czasochłonne, jeśli robisz to sam. ) I wreszcie pisząc, chciałbym zapytać, czy ktokolwiek z was lub ktoś z danych tutaj, spróbuj w następnych wersjach gry spróbuj przetłumaczyć grę, tak jak to jest w grze (Man of the House), gdzie jedna osoba zawsze tłumaczy do 95% co najmniej każdej nowej części, gdy wychodzi. Byłoby miło, gdyby mogło to dotyczyć także w późniejszych wersjach, oprócz rosyjskiego i angielskiego, także innych języków. (PS Bo naprawdę podobała mi się gra, ale ciągle próbując ją i walcząc z tłumaczeniem na mój polski język, ciężko jest grać z angielskim. ) Myślę, że moje tłumaczenie z polskiego na angielski będzie zrozumiałe. Pozdrowienia.
Cześć
Tłumaczenie wersji 13 znajdziesz tutaj:

Najnowszego moda Lisa's Photo-Session & More tutaj:

Co do błędów wersji 12 trudno mi powiedzieć - coś musisz robić źle, bo u mnie działało tłumaczenie poprawnie.
Pozdrawiam
 

serial59

Newbie
Sep 7, 2018
28
6
I understand nothing about the system, I would have liked in French but I understand nothing how to do.
 
Sep 12, 2018
17
11
Hello, I am also French, and I would like to succeed to translate the game ... I can not do it! We are several in the same case, someone can help us?
 

GC

Newbie
Jul 31, 2017
33
61
Hello, I am also French, and I would like to succeed to translate the game ... I can not do it! We are several in the same case, someone can help us?
In 0.13, just translate the content in the txt files under folder [BB folder]\data\
Open the file, you will see the left side is Russian and right side is English. Translate the English part.

If you still have technical issue, just try to translate the attached (0.13) file in the 1st post, and upload to here. I believe someone will help.

Here is the example:
Usage:
  1. Keep the 0003.dat, delete all .txt files.
    (File location:[BB folder]\data\13.txt and the rest )
  2. Add those 2 files (13.txt and lines.txt), and start the game.
 

GC

Newbie
Jul 31, 2017
33
61
Cześć.
Ściągnąłem wszystko zgodnie z podpowiedziami i wskazówkami, a także zastosowałem dla nich sposób na przetłumaczenie gry Big Brother na język polski. Ale kiedy wszystko próbuje zrobić to krok po kroku i wreszcie zobaczyć efekt, jeśli intro zmieniło się z wersji angielskiej na polską, zwykle po wczytaniu gry mam tylko zdjęcie domu i godziny o godzinie 12 nawet bez (wstęp), to tak jak te dwa pliki 001. daty i daty 002 nawet nie widziały, a nawet w tych 2 językach, co jest w grze jako rosyjski i angielski, nie było 3 jako polskie, nawet jeśli te pliki są, i w tych plikach również język polski.
I jeszcze jedno, jeśli już piszesz, to czy najnowsza wersja, która jest 0.13, również pojawi się ponownie w wersji polskiej, (ponieważ staram się również przetłumaczyć angielską grę słowną, ale to naprawdę czasochłonne, jeśli robisz to sam. ) I wreszcie pisząc, chciałbym zapytać, czy ktokolwiek z was lub ktoś z danych tutaj, spróbuj w następnych wersjach gry spróbuj przetłumaczyć grę, tak jak to jest w grze (Man of the House), gdzie jedna osoba zawsze tłumaczy do 95% co najmniej każdej nowej części, gdy wychodzi. Byłoby miło, gdyby mogło to dotyczyć także w późniejszych wersjach, oprócz rosyjskiego i angielskiego, także innych języków. (PS Bo naprawdę podobała mi się gra, ale ciągle próbując ją i walcząc z tłumaczeniem na mój polski język, ciężko jest grać z angielskim. ) Myślę, że moje tłumaczenie z polskiego na angielski będzie zrozumiałe. Pozdrowienia.
If I understand you correctly, the chanllenge is common in translating software: how to not translate the old content when the new version comes.

There is a technique called "Translation Memory", it will keep the translated strings. So next time the exact string shows again, it will apply the previous translation automatically. You can focus on the new/different part. And Google Translate also provide this, that's why I recommend translate and review on google translate. There are some some PC application has translation memory

Try using tool with Translation Memory, that will make life easier.
 
  • Like
Reactions: MotH_like25

ener-v

New Member
Mar 25, 2018
12
5
Salut


Il y a une traduction française pour la v0.13, mais je l'ai fait avec google c'est donc loin d’être parfait :/
Cherche mon poste en page 21 ou dans les alentour ;)


@
Dire que tu comprends rien au système ne sert a rien, car tant que tu n'expliqueras pas se que tu comprends pas personne pourra t'aider

@
Regarde aussi mon poste page21 j’explique comment faire pour traduire ou améliorer les traductions


Et pour ce que ça intéresse lors de l'ajout d'un mod (quelle qu'il soit) la structure du texte ne change pas
Il faut donc juste décaler le texte d'origine pour insérer le texte du mod ainsi seul le texte du mode est a traduire et non tous le texte


ps: si ce que je dis est pas clair hésitais pas a m'envoyais un MP je vous expliquerai plus en detail :)

-------------------------------------
Hello

@SecondaireDeOp
There is a French translation for v0.13, but I did it with google so it's far from perfect: /
Look for my job on page 21 or in the neighborhood;)

@ serial59
Saying that you understand nothing in the system is useless, because as long as you do not explain that you do not understand nobody can help you

@ezox
See also my post page21 I explain how to translate or improve translations

And for what it interests when adding a mod (whatever it is) the structure of the text does not change
So just shift the original text to insert the text of the mod so only the text mode is translated and not all the text

ps: if what I say is not clear was not hesitated to send me a MP I will explain in more detail :)
 

Tutti Frutti

Member
Jun 20, 2018
209
248
Hello there.
Guess you're a master in game translation. I want to translate the games into my own language. For this; Which program. How to find language files. do you open an explanatory topic?
 

Cleo Deiques Filho

New Member
Oct 21, 2018
1
0
[QUOTE = "brunosansar, postagem: 478027, membro: 2565"] Aqui minha tradução para o português brasileiro. Apenas após os arquivos de 7z para os dados da pasta e substituir todos. Para o 0.13.0.007. [/ QUOTE]
M
 
5.00 star(s) 1 Vote